די ג'יי קריוקי – קריוקי לאירועים כל סוגי הקריוקי לאירועים שלכם

ארגון אירוע קריוקי:

עד איזה שעה מותר לעשות מסיבה?

ימים ראשון עד חמישי עד השעה 23:00, יום שישי עד השעה 24:00 במידה ועושים את האירוע/ מפעילים מערכת הגברה במקום סגור.

שימו לב: במסגרת התקנות של חוק הרעש/ חוק הקריוקי במידה ואתם מקיימים את האירוע/ מפעילים מערכת הגברה תחת כיפת השמיים/ במקום פתוח ומזמינים לכם משטרה, היא יכולה לסגור לכם את האירוע בכל שעה ביום (לא צריכה לחכות עד 23:00) לכן, במידה ואתם מארגנים אירוע חשוב/ שאתם לא רוצים שיסגרו לכם… כדאי שתמצאו מקום שאין סיכוי שהרעש שם מפריע למישהו.

חוק הקריוקי  – מה השתנה?

ב (01/07/2013) עבר בקריאה ראשונה בכנסת ישראל חוק רעש חדש שזכה לכינוי "חוק הקריוקי". השינוי העיקרי שמביא החוק הזה הוא שמהיום כאשר משטרה מגיע אל המקום שבו אתם מקיימים אירוע קריוקי/ או פשוט עושים רעש שמפריע לציבור תיהיה לה הזכות לפרוץ אל הדירה בכדי להפסיק את אותו רעש גם אם אין ברשותה צו של בית משפט (זאת כמובן במידה ואתם מסרבים לפתוח לשוטרים את הדלת וכו'…

כמו כן, במידה והשוטר יחליט שבכדי להפסיק את מטרד הרעש הזה עליו להחרים לכם את מערכת ההגברה תיהיה לו הזכות לעשות גם את זה (במידה וחזרו עוד פעם אל המסיבה שלכם, לאחר שנתנו לכם כבר פעם אחת אזהרה).

אם אתם עושים מסיבה/ אירוע קריוקי או כל אירוע אחר שכולל מערכת הגברה חשוב מאוד שתדעו שבמידה ואתם מקיימים אותו במקום פתוח/ תחת כיפת השמיים – משטרה יכולה לעצור לכם את האירוע בכל שעה ביום!! מדיווחים שהגיעו אל מערכת חדשות הקריוקי כבר לא ניתן לעשות מסיבות קריוקי במתחם הסופרלנד בראשון לציון/ בפארק פרס בחולון ובאיזורים שונים באזור – במידה ומגיע שוטר לאיזורים האלה בעקבות רעש של מערכת הגברה כנראה שיירשם לכם דו"ח מבלי שתקבלו אזהרה מוקדמת!

איפה אפשר לעשות מסיבות קריוקי עד שעות מאוחרות? שתפו אותנו ואת הגולשים:

קבוצת חברים מתכננת לעשות מסיבה ואז מתחילות ההצעות למקומות שונים שבהם תקיימו אותה. אנשים רבים לא יודעים אבל גם בשטחים ציבוריים למיניהם כגון: פארקים ציבוריים, גנים לאומיים, חוף הים לא תמיד מותר לעשות מסיבות ככה סתם בלי אישור של המשטרה או של הרשות המקומית.

לדוגמא אוכל לתת לכם את הפארק הלאומי ברמת גן שבמקום אסור בכלל לחבר מערכת הגברה (הפארק נמצא בסמוך לשכונת מגורים ולכן אסור על פי חוק לחבר בו ציוד הגברה או קריוקי).

פארק הירקון: ישנם איזורים שאסור לחבר מערכות הגברה וישנם איזורים שמותר (יש להתקשר למוקד עיריית תלל אביב לבדוק).

שימו לב לדבר חשוב מאוד! תשתית ההשקיה של הפארקים הציבוריים מכוונת לרוב להשקות את הצמחייה בלילה, בפארקים רבים שעת תחילת העבודה של הממטרות היא 23:00 ובמקומות שונים 24:00. כך שאם אתם לא רוצים גם לקבל מקלחת קרה וגם שכל הציוד שלכם יירטב (אם זה ציוד ההגברה או הציוד האישי שלכם) כדאי מאוד לסיים את האירוע לפני כן ובשעות האלה כבר לא להיות שם.

בדף הזה ננסה לפתור לכם את כל הבעיות שבמקומות ציבוריים כדי למנוע מכם תשלום סתמי על קנס שכנראה תקבלו במקרה שקיימתם מסיבה במקום שאסור על פי חוק.

האם מותר לעשות קריוקי או מסיבה בחוף הים?

כעיקרון מותר לעשות מסיבה או קריוקי על חוף הים, אמנם אם אתם מתכננים את המסיבה בחופי העיר תל אביב כדאי מאוד להתקשר לפני כן למוקד של עיריית תל אביב ולוודא שאכן אתם עושים במקום שמותר (עוד פעם, הכל זה כדי להימנע מהגעה של פקחים למקום) ובכך בעצם תמנעו ממצב של סגירת המסיבה (סתם יהרוס לכם) וגם ממצב שאתם מקבלים קנס של קרוב ל-700 ₪ (והרי אנחנו תמיד רוצים לחסוך בהוצאות המסיבה עד כמה שניתן).

במקומות אחרים בארץ (שאינם תל אביב) הדיווחים השוטפים שמגיעים אלינו מספרים על אנשים החוגגים בחוף הים של בת ים עד השעות הקטנות של הלילה (פשוט זה רחוק ממקום מגורים ולכן בעצם לא מפריע לאף אחד כך שהמשטרה כלל לא מודעת לאירוע שלכם). במידה ויש לכם איזה חשש מסויים כדאי מאוד לפני שאתה מחליטים על מקום ציבורי לעשות טלפון למוקד העירוני בעיר שלכם ולוודא את הפרטים לעומק.

עד איזה שעה מותר לעשות רעש? להפעיל מוזיקה או קריוקי?

הייתי אומרת שזאת שאלת השאלות – התשובה היא מאוד ברורה: על פי חוקי המשטרה אסור לעשות רעש אחרי השעה 12 בלילה! כעיקרון עד השעה הזו לא תגיע משטרה (מבחינה חוקית). אמנם, כדאי מאוד לשים לב לעניין שמשטרה אינה מגיעה על דעת עצמה אל האירוע שאתם עושים, כאשר הרעש מפריע לשכנים הסובבים אתכם הם מתקשרים למשטרה ואז השוטרים יוצאים אל הכתובת שלכם (יגיעו אליכם בתוך חצי שעה) במידה ומתקבלות מספר פניות על הכתובת שלכם גם לפני השעה 12 בלילה המשטרה מבינה שמדובר ברעש שהוא בלתי סביר (על פי חוק) ואז יהיה אפשר לעצור את המסיבה שלכם גם לפני השעה 12 בלילה.

שימו לב! ההנחיות החדשות של המשטרה (החוק עודכן לאחרונה) מאפשרות לשוטרים להחרים את ציוד ההגברה במידה ואינכם מפסיקים את השימוש בו (מכיוון שהם קודם כל דואגים לרווחת השכנים), כך שאם מגיעים שוטרים לעצור לכם את המסיבה כדאי מאוד להפסיק אותה לגמרי (למרות שזה מאוד מאוד מבאס) ולא להמשיך אבל "בווליום נמוך". מסיבה אי אפשר לעשות בווליום נמוך! לכן אל תתחכמו, מפני שממשיכים בווליום נמוך ואז אחרי 5 דקות לא שומעים כלום אז מגבירים את הווליום (אבל רק בטיפה) ומפה לשם… תוך חצי שעה השוטרים שוב מגיעים למקום רושמים לכם קנס ומחרימים את ציוד ההגברה – לא כדאי, הימנעו ממצב כזה!

האם לשוטר מותר להחרים לי את ציוד הקריוקי?

שימו לב! רבים מכם אולי לא יודעים את זה אבל משטרה אשר מגיע אל האירוע שלכם בגלל תלונות על רעש מצד השכנים שלכם נותנת לכם בפעם הראשונה שהיא מגיעה התראה על רעש, התהליך הוא מאוד פשוט – מבקשים מכם את תעודת הזהות של בעל הבית ומזהירים אתכם שלא להמשיך ולעשות רעש לשכנים. רבים מכם יגידו "טוב, אז מעכשיו נמשיך בשקט", אז זהו, שזה ממש לא משנה, במידה וזה עדיין מפריע לשכנים (אפילו שאתם שרים בשקט) והמשטרה תחזור שוב למקום ינקטו כנגדכם מספר צעדים מבלי שהשוטרים כלל יתייחסו למה שתאמרו: יירשם לכם דוח של כמה מאות שקלים ואף ציוד ההגברה שמייצר את הרעש הזה יוחרם על ידם (זאת כדי שלא תוכלו להמשיך ולעשות את אותו רעש). שוטר בהחלט יכול להחרים את ציוד ההגברה שלכם במידה והוא מחליט שהוא עלול לייצר רעש לשכנים שלכם/ לציבור הרחב!

0 Replies to “ארגון אירוע קריוקי:”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *